Nejnovější recenze ze sekce Dechové nástroje

mazadlo Ultra-Pure Heavy - pro netěsné, volné snižce (cuky) 9ml

D'Addario VTS0120G2 Tenor Saxophone Reed 2.0

Ověřený zákazník MUSIC CITY Ověřený zákazník

Přidáno: 22. června 2022

Zakoupeno v MUSIC CITY

Výhoda pro lidi, kteří mění nástroje. Zvuk oproti starším "tupým" PVC plátkům až neuvěřitelně dobrý. Jen mě vadí ostré hrany, nepříjemně řežou do rtu, ale to sdnad půjde trochu zbrousit. Možná bych bral raději tvrdost 1,5, než 2. Pokud jedenapůlku dělají.

Hohner Special 20 Classic G dur

Hohner Special 20 Classic G dur

Ověřený zákazník Kytary.cz Ověřený zákazník

Dobrý nástroj

BG France A42

BG France A42

Ověřený zákazník Kytary.cz Franta

Zakoupeno v Kytary.cz

• Potřeboval jsem stojánek na přenášení v tašce - tento lze rozložit na dvě destičky.
  • Potřeboval jsem stojánek nahoře o 2 cm zkrátit a u tohoto typu to bylo velmi snadné.
  • Je docela stabilní.
  • Jednu sametku jsem měl nalepenou na hraně trošku špatně, ale neovlivní to používání.

Stojánek jsem zakoupil na saxofon yamaha yds-150, protože jiný použitelný na tento nástroj jsem nesehnal (i tento bylo nutné na špičce zkrátit. Koupě nelituji.

Yamaha YDS-150 Digital Saxophone

Yamaha YDS-150 Digital Saxophone

Franta Franta

Přidáno: 21. června 2022

(naposledy upraveno 1. srpna 2022)

• možnost trénovat a nebýt nikým slyšen (do sluchátek)
  • pro začátečníka odpadá nutnost učit se nátisk (práce s plátkem)
  • možnost změny zvuku, resp. i typu soprán - alt - tenor
  • do sluchátek možnost nastavit různou délku dozvuku
  • začátečníkům nekolísá nežádoucím způsobem výška tónu
  • zvuk lze dechem modelovat podobně jako na pravém saxofonu, snad jedině "chraplák" tam nelze
  • opravdu solidně provedené pouzdro a lze stáhnout dostačující příručku, ve které je i přehled hmatů
  • zvuk je opravdu dobrý do sluchátek nebo do reprobedny (zatímco jen z reproduktoru vlastního nástroje je prostě dostačující tak pro domácí trénování - nic pro předvádění)
  • možnost vložit obyčejné baterie 4 AAA
  • plasty jsou opravdu kvalitní a pevné (vyjma krytu baterií, který není až tak fortelný)
  • cena se může zdát vysoká, ale tento přístroj, který "nemusí být slyšet" může být pro leckoho jedinou variantou saxofonu na doma a navíc v sobě obsahuje více variant saxofonu
  • klapky opravdu přesně kopírují konstrukci skutečného saxofonu
  • odpadá starost o plátek - ten je plastový a zase tak moc na něm pro hraní u tohoto přístroje nesejde
  • nově doplňuji - má bluetoth
  • aplikace, kterou lze stáhnout do "chytrého" zařízení, poskytuje přes BT netušené možnosti nastavení, ale i samovýuky hry jednotlivých tónů (ale nezkoušel jsem to zatím)
  • pomocí kablíku lze připojit do audiovstupu z externího zdroje například univerzální jazzový doprovod a do toho si pak uživatel saxofonu může zkoušet hrát své fantazie (nejlépe do sluchátek)
  • původně jsem se domníval, že nemá bluetoth a byl jsem zklamaný (překvapivě existuje verze i bez BT), ALE na základě jiné recenze zde jsem se hledáním BT začal znovu zabývat a zjistil jsem ŽE V ČESKÉM NÁVODU JE CHYBA, neboť je tam uveden souběžný stisk tlačítka Fn + klapky C, zatímco správně ale je +klapky Es a hotovo - rozblikal se BT!!! Takže má BT!
  • je nutné upozornit, že přes BT nelze připojit sluchátka ani hudební zesilovač s reprobednou - tam bude nutný vždy kablík
  • zvuk, který se line přímo z reproduktorků nástroje není sice špatný, ale je o dost horší, než pokud si pustíte zvuk do sluchátek či reprobedny (zde je totiž možnost pak nastavit i dozvuk)
  • baterie nevydrží kdovíjak dlouho (max. 2 hodiny zapnutého saxofonu - ani se na něj nemusí hrát), proto je prakticky nezbytné mít power-banku zavěšenou u pasu
  • nepasuje žádný stojan, protože vnitřní trubička na odvod kondenzátu by narážela do špičky stojanu (stojan jsem si upravil uříznutím špičky), zakoupil jsem plastový křížový stojan
  • popruh na krk je dostačující, ale nic moc, obyčejný popruh jako z batohu, nahradil jsem ho takovým monstrem s háky na ramena a podpěrou na břiše, avšak musel jsem tomuto držáku uříznout takový nepříjemný výstupek, který vycházel přesně na palec levé ruky, a je to nyní úžasně pohodlné
  • joystick pro řízené kolísání tónu je dost blízko palcového držáku a občas se ho člověk nechtěně dotýká, což způsobuje jakoby falešnou hru (zpočátku jsem nevěděl, čím to je)
  • je celý černý, takže pro začátečníka celkem nepřehledný
  • zlatá trouba a zlatá ligatura se mi moc k té černé nelíbí, uvítal bych raději chromovou barvu, takhle mi to přijde trochu kýčovité, ale vzhled není důležitý
  • chybí jakýkoliv vytěrák na kondenzát a chybí v návodu i pokyn, jak vytřít vstupní komoru (pod hubicí), ale lze na to zakoupit běžný vytěrák na flétny (typ, který nemá na špici trčící očko z drátu)
  • kryt baterií je oproti zbytku saxofonu méně fortelný, ale stačí
  • dalo práci nalézt vhodný lubrikant na O-kroužky pod hubicí (nakonec jsem nalezl docela drahý lubrikant na gumové O-kroužky plastových kávovarů, taková minitubička za cca 150,- Kč), jinak se gumové kroužky při snímání hubice docela "trápily".
  • jedna zvláštní věc: saxofon napájím power bankou, ale musím saxofon zapnout hned jak zastrčím USB do power banky, jinak když se power banka uloží do spánku, tak ji zapínání saxofonu neprobudí, asi moc malý proudový náraz, nevím, ale to je spíše věc té power banky. Přišel jsem na to tak, že i přes zapojenou power banku se mi překvapivě vybily vložené baterie, neboť power banka nezareagovala. Tak už je mám trvale vyndané.

Jedná se o vysoce kvalitní plastový nástroj, kdy použitý materiál má své místo a odůvodnění. Je vynikají, opravdu vynikající, že nikdo neslyší nácvik hry a že vůbec je možno na něj hrát třeba i ve stejné místnosti, kde někdo sleduje TV ap. (se sluchátky, které doporučuji zakoupit typ "zavřená"). Mám nástroj jen velmi krátce a hrát teprve začínám, ale zatím vůbec nelituji této koupě, pravý saxofon bych si nikdy domů nemohl koupit kvůli jeho hlasitosti. Trošku mě potrápil ten joystick, kdy jsem měl nejdříve obavu, že elektronika neudrží výšku tónů, ale byla to naštěstí moje chyba.
Upozorňuji, že se nejedná o nějaký malý nástroj, ani není tak pro úplně malinkou ruku. Pokud se týká hmotnosti, tak to také není žádné peříčko, proto je dobré zakoupit si kvalitnější popruh - ne kvůli pevnosti, ale kvůli pohodlí.
Zvuk se mi opravdu líbí, používám zvuk A01.
Nedokážu posoudit, jak dlouho bude spolehlivě fungovat, snad je to vymyšleno tak, aby kondenzát nemohl zatéct a nějak zasychat přímo na snímačích dechu. Zatím mi zvesela kape na špičky bot - z trubičky v dolní "trubce".
100%-ní hodnocení jsem nedal kvůli vzhledu, protože na to, jak je to kvalitní a drahý nástroj, vypadá divně Ale to je otázka vkusu - někomu bude připada ta zlatá s černou úžasná.
Přístroj doporučuji všem, kdo už dlouho mají chuť zahrát si na saxofon! Fakt paráda!

Pozn.: před tím jsem hrál trochu na altovou zobc. flétnu.
Saxofon jsem zakoupil na kytary.cz. Cena je docela vysoká, ovšem je nutné připočítat kvalitní sluchátka, kvalitní držák na ramena, power banku, kablíky a čisticí věci - a hned přiskočí bratru nějakých 8.000 Kč navíc. Takže celkově se do 30 tKč vejdete.

Pouzdro pro lesní roh s odnímatelným ozvučníkem M.Jiracek & sons

Pouzdro pro lesní roh s odnímatelným ozvučníkem M.Jiracek & sons

Ověřený zákazník shop.jiracek.eu Václav Sedláček

Přidáno: 20. června 2022

Zakoupeno v shop.jiracek.eu

• Lehký obal s dostatečnou ochranou nástroje
  • prostor na drobnosti
  • kapsa na noty
  • popruhy by mohly být posunuty blíž k hornímu okraji a lépe fixovány. Dochází k odklonu batohu od zad.
Suzuki MR-550H D

Suzuki MR-550H D

Ověřený zákazník CMI Music s.r.o. šíp

Přidáno: 18. června 2022

Zakoupeno v CMI Music s.r.o.

• Barva zvuku, vzhled, skvost.
Vandoren Traditional plátky pro B klarinet 2,5

Stojan na tenor, baryton K&M 14941

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. června 2022

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Stojan je opravdu velmi kompaktní, vypadá bytelně. Čekali jsme, že bude větší, snad bude za tu cenu dobře sloužit, zatím jsme ho ještě pořádně nevyzkoušeli.

Lee Oskar 1910 D

Lee Oskar 1910 D

Ověřený zákazník muzikant.cz s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 13. června 2022

Zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

• Spolehlivá, pěkný zvuk, ladí

• Tišší než klasické dusítko
  • Lehké
  • Malé
  • Skladné
  • Alespoň pro první vyzkoušení nejsou přibaleny baterie, trochu škoda
  • Vyšší cena

Yamaha TRB Slide Lubricant SLO3

Yamaha TRB Slide Lubricant SLO3

Ověřený zákazník CMI Music s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 6. června 2022

Zakoupeno v CMI Music s.r.o.

Klasika, koupil jsem již podruhé, používám

AKAI EWM1

AKAI EWM1

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Petr

Přidáno: 6. června 2022

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Náhradní hubice k hudebnímu nástroji.

Pasadena JH24 G

Pasadena JH24 G

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. června 2022

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Za 140 Kč slušná harmonika.

Truwer L 10 H

YAMAHA MP AS4C Alt Sax plastic Series

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Vladimír

Přidáno: 1. června 2022

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• Bezproblémový servis, požadovaný sortiment zboží.
  • Bezproblémový servis, požadovaný sortiment zboží.

Bezproblémový servis, požadovaný sortiment zboží.

Zobrazuji 421 - 440 ze 500 recenzí 1...20 21 [ 22 ] 23 24...25